Yüz Yogası İle Görünümünüzü Tazeleyin

Cilt ve özellikle de yüz belirli bir yaştan sonra kendini salmaya başlar. Kaslar artık eskisi kadar yoğun bir şekilde çalışmaz. Bu durumda dışarıdan müdahale ederek kasların uyarılması gerekir ki bunu yapabilmenin en doğal yolu da masajdır. Yüze uygulanan özel masaj hareketleri genel adı ile yüz yogası en güzel yüz kası uyarma yöntemidir. Yüz kaslarınızı uyarmak için her bir bölgeye birbirinden biraz farklı bir şekilde masaj uygulamanız gerekmektedir. Sorunlu olan alanlarınıza daha yoğun bir şekilde uygulama yaparak kısa sürede farkı hissedebilirsiniz. Yüz yogası yapılırken ayrı ayrı her bir bölgeye farklı hareketler ile müdahale edilmesi gerektiğini belirtmiştik. Bu hareketler şu şekilde yapılmalıdır.Yüz yogası, yüz yogası yapma, yüz yogası hareketleriYüz Yogası Hareketleri: Ellerinize nemlendirici krem sürün ve bir miktar kremi de yüzünüze yedirin. Daha sonra ellerini yanaklarınıza yapıştırın ve yüzünüzü yukarı doğru hareket ettirin. Bu hareketi daime aşağıdan yukarı olacak şekilde yapın. 5-15 dakika arası sürecek şekilde 2-3 günde bir bu şekilde yaparak yüzünüzü uyarabilirsiniz.

Alın Yogası Hareketleri: Alnınızda kırışıklıklar varsa ve bunlardan kurtulmak istiyorsanız iki elinizin orta parmaklarını alnınıza koyun ve alnınızı aşağıdan yukarı doğru hareket ettirin. Bu hareketi de yüz yogasında olduğu gibi belirli bir süre devam ettirebilirsiniz. Zamanla kırışıklıkların azaldığını fark edeceksiniz.

Göz Çevresi Yoga Hareketleri: Göz kenarlarınızda kırışıklar ve kaz ayakları var ise sağ ve sol elinizin işaret parmağı ile baş parmaklarını gözlerinizin kenarlarına koyun. Göz kenarlarına yerleştirdiğiniz parmaklarınızı yukarı ve aşağı doğru açarak göz kenarlarınızı gerin, bu şekilde 5-6 saniye civarı bekleyin ve bırakın. Bu hareketi 10-15 defa tekrarlayabilirsiniz.

Dudak Yogası Hareketleri: Daha dolgun bir dudak yapınız olmasını istiyorsanız basit bir kalem masajı ile bunu yapabilirsiniz. Dudaklarınızın arasına bir kalem sıkıştırın ve dudaklarınız ile çevirmeye çalışın. Bu hareketi düzenli olarak tekrar ettiğiniz zaman bir süre sonra dudaklarınızın kalınlaşmaya başladığını hissedeceksiniz. Güç geçtikçe daha dolgun bir dudak yapınız oluşacaktır.

Yanak Sarmasına Karşı Yoga Hareketleri: Yanak sarkmalarına eğlenceli bir çözüm balon şişirmedir. Balona hava üflemek için ağzına doldurduğunuz ve balonu şişirmek için efor sarf ettiğiniz sürede yanak kaslarınız çalışır. Böylece yanaklarınızdaki sarkmalar düzelir.

gunay

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir