Sağlıklı Zayıflama Yöntemleri

Sağlıklı Zayıflama Yöntemleri

Elbette beyler olsun bayanlar olsun her iki cinsinde ortak sıkıntılarından bir tanesidir fazla kilolar. Gerek günümüz ortamının beslenme şekillerinden olsun gerekse yine günümüz koşullarının hareket kısıtlamasından olsun eskiye nazaran la hızlı bir kola alımı söz konusu ve maalesef bu alınan kiloların da kolay kolay bedeni terk etmeme problemi olsun oldukça can sıkıcı bir durum ile savaş verilmektedir. Peki, bu savaşta yapılması gerekenler ve asla yapılmaması gerekenler nedir. Sağlıklı zayıflamaya ilk adım olarak yenilenlerin besin değerlerine dikkat etmekle başlanmalıdır. Örneğin günlük şeker, tuz ve un oranını belirleyip bunun dışına çıkılmaması gerekmektedir. Yine bir diğer önemli uyarı ise dış mekânlarda hazırlanıp süslenen ve içerisinde nelerin olduğuna dair bir fikir sahibi olmadığımız yemeklerin ve yiyeceklerin tamamından uzak durmak. Sağlıklı zayıflamanın en önemli kuralı ise dengeli düzenli spor yapmaktır.

Kilo vermek isteyenler hangi ürünlerin light olanını tercih etmeniz gerektiğini aşağıdaki videomuzu izleyerek öğrenebilirsiniz. Videoyu ve yazımızı beğenirseniz, yorum olarak yazarak fikirlerinizi belirtebilirsiniz. Sağlıklı zayıflama için 3 öğün tüketebileceğiniz kilo verdiren çorba tarifini videomuzdan sonra okuyabilirsiniz.

Kilo Vermek İsteyenler Hangi Ürünlerin Light Olanını Tercih Etmeli?

Sağlıklı beden için bol su tüketilmesi gerekmektedir. Hızlı kilo vermek için su için diyoruz ve günde en az 2 litre su bedeninize iyi gelip, zayıflamanıza yardımcı olur diyoruz. Uzmanların da sık sık diyet yapanlar için önermiş oldukları suyu içmeyi ihmal etmemeniz halinde kan dolaşımını hızlandırırsınız ve bu durumda sizlere kalıcı kilo azalma ile geri dönmüş olur. Hızlı ve kalıcı kilo vermek isteyenlere ise öneriler şunlardır. Her günkü yenilen yemek miktarını en az yarı yarıya düşürmek, ekmek, şeker ve bol yağlı yiyeceklerin tamamından sakınmak, bol su içip bol spor yapmaktır. Bu kurallara uyulduğu takdirde 10 gün içerisinde en az 3 veya 4 kilo verilebilir.

Bu yazımızda siz diyet yapmayı düşünenler için birde üç öğün tüketebileceğiniz bir çorba tarifi vereceğiz. Kilo verdiren çorba için gerekli malzeme listesi.

  • 1 adet kabak
  • 2 adet domates
  • Bir tutam maydanoz
  • Bir tutam dereotu
  • 2 diş sarımsak
  • 3 bölüm karnabahar
  • 3 bölüm brokoli
  • 1 yemek kaşığı tereyağı

Hazırlanışı:

Yukarıda verilen malzemenin tamamını düdüklü tencereye koyup içerisine istenilen miktarda su koyalım ve yaklaşık 5 dakika kaynatalım. Bu işlemden sonra çorbayı el blenderi ile püre haline getirip, günde üç öğün tüketelim.

Evde kolayca yapabileceğiniz karın, kalça, kol ve bel egzersiz teknikleri için aşağıdaki videomuzu izleyebilirsiniz. Videoyu ve yazımızı beğenirseniz, yorum olarak yazarak fikirlerinizi belirtebilirsiniz.

Evde Hangi Egzersizle Belimizi İnceltebiliriz?

Daha Sert Karın İçin Evde Hangi Egzersizleri Yapabiliriz?
Bacak ve Kalçamızı Sıkılaştırmak İçin Evde Ne Gibi Egzersizler Yapabiliriz?

İrem Komitoğlu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir