Saç Bakımı İncelikleri

Saç Bakımı İncelikleri

Yine her konuda olduğu gibi saç bakımı konusunda da hanımlar çok titizlerdir. Yıpranmış ve kırıklar içerisinde kalmış saçlardan nefret eden hanımlar, saçları bu duruma gelmesin diye olağan üstü bir çaba sarf eder. Hanımlara saç bakımı konusunda neleri yapıp neleri yapmamaları konusunda bilgiler yazmaya çalışacağız. Her bayanın en korktuğu şeydir saç dökülmesi. Bu durum bazen irsi diye tabir edilse de bazen de dikkatsizlikten kaynaklanabiliyor. Saç kaybına neden olan davranışların başında sık şampuan değiştirmek, yanlık şekilde taramak, yanlık saç kremleri kullanmak gibi daha birçok nedeni bulunmaktadır. Dökülmelerin bir diğer sebebi ise mevsim dönüşleridir. Bu aylarda da yine çok fazla saç kaybı yaşanır ve bu durumda hanımları üzer.

Peki, güçlü saçlar için dökülmeyen saçlar için neler yapılmalı neler ise yapılmamalıdır. Yapılmaması gerekeni ilk başta yazmakta yarar var. Saç bakımında öne çıkan hususlardan bir tanesi, tarak kullanımıdır. Saç şekli her ne olursa olsun kullanılacak tarağın dişleri seyrek olmalıdır. Saçlar taranırken kuru değil nemli olmalıdır. Saçlarda oluşan kırıklar düzenli olarak alınmalıdır. Banyo sonrasında kurulanan saçlar mutlaka nazikçe kurulanmalılardır. Ayda bir defada olsa saça aşağıda verecek olduğumuz maske uygulanmalıdır. Yıkama esnasında kullanılan şampuan mutlaka kaliteli olmalıdır ve en önemlisi de saç tipine uygun şampuan olmalıdır. Saçlar yıkanırken çitilenmemeli, aksine nazik hareketler ile masaj şeklinde yıkanmalıdır. Yine kurulama esnasında havlu kullanılmalı ve saç bir müddet nemli bırakılmalıdır.

Aşağıdaki videomuzu izleyerek sağlıklı ve güçlü saçlar için nasıl bakım yapılması gerektiğini öğrenebilirsiniz.. Videoyu ve yazımızı beğenirseniz, yorum olarak yazarak fikirlerinizi belirtebilirsiniz. Bitkisel saç maskesi  için videomuzu izledikten sonra yazımızı okumaya devam edin.

Saç Bakımı İçin Neler Yapılmalı? 

 Saç maskesi için tamamı bitkilerden oluşan bir maske tarifi vereceğiz.  Kuru saçlar için çözüm gayet basittir. 3 yemek kaşığı saf zeytinyağını saçınıza maske yapın ve bir saat bekledikten sonra saçı yıkayın. Yine yumuşacık saçlara sahip olmak isteyenler için ise 3 yemek kaşığı balı bir kâseye koyun ve içerisine bir limonu sıkıp, bu karışımı saçınıza ve saç diplerinize uygulayın. Yaklaşık 40 dakika bekledikten sonra saçlarınızı ılık su ile iyice arındırın ve nazikçe kurulayın. Bu maskelerin tamamı bitkisel olduğu için saçlarınız hiç olmadığı kadar güvende ve sağlıklı olacaklardır. Saç kremlerine ve bakım serumlarına bütçe ayırmaya gerek kalmadan evde bulunan malzemeler ile kendi saç bakımınızı kendi elleriniz ile yapabileceksiniz.

Aşağıdaki videomuzu izleyerek uzun saçlar için nasıl bakım yapılmalı ve boyalı saçlara nasıl bakım uygulanması gerektiğini öğrenebilirsiniz. Videoyu ve yazımızı beğenirseniz, yorum olarak yazarak fikirlerinizi belirtebilirsiniz.

Uzun Saçlar İçin Nasıl Bakım Yapılmalı?

Boyalı Saçlara Nasıl Bakım Uygulanır?

İrem Komitoğlu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir