Rahat Gülüşler İçin Altın Kural!

Rahat Gülüşler İçin Altın Kural!

Diş sağlığı; her bakımdan olduğu gibi bayanlar da diş sağlığı ve ağız bakımı da ağır biçimdedir. Kadınlar da yaşanan bir çok geçiş dönemin de ; ergenlik , hamilelik ,menopoz , doğum kontrol hapları ve regl olsun, yaşanan bu evreler de gerçekleşen hormonların değişimi diş eti problemleri ve ağız da bir çok değişikliğe enzimlerin çalışmamasına sebep olur. Bu durumlar bazen, ağız da kuruma, bazen ağız da hassasiyet bazen ise diş fırçalama sonrası ağız da yanma ile görülebilir.  Kadınlar da ergenlik dönemin de cinsel hormonlar seviyesin de ki düşüş ve artışlar diş etin de kanamalara sebep olabilir. Bu durum regl dönemin de maksimum seviyeye çıkar. Hamilelik dönemin de ise kadınlar da ise bazı enzimlerin çalışmaması ve bazı enzimlerin ise çok çalışması sonucu yine diş etin de problemler meydana gelebilir.

Aşağıdaki videoyu izleyerek hamile kadınlar hangi diş sorunlarına dikkat etmeli öğrenebilirsiniz. Videomuzu beğenirseniz yorum yazabilirsiniz. Videoyu izledikten sonra yazımızı okumaya devam edebilirsiniz.

Hamile Kadınlar Hangi Diş Sorunlarına Dikkat Etmeli?

Bu problemler diş etin de zarara ,kızarıklıklara ve kanamalara yol açar. Hatanın dişine ve ağız sağlığına gösterdiği bakımın önemi bur da çok fazla dikkate alınmalıdır. Bu saye de yaşanılan problemler en hafif şekil de atlatılabilir. Yine de tüm bunlara rağmen profesyonele danışmak gerekebilir. Diş eti problemleri özellikle hamilelikte dikkat edilmesi bir konudur çünkü hafife almış olsak dahi diş eti problemleri hamilelikte erken doğuma dahi sebep olabilir. Hamilelik sırasın da diş etin de oluşan problemler hamilelikten sonra kendi kendini onarma özelliğine sahiptir. Bu olay çok basit bir şekil de gerçekleşir. Hamilelik sırasın da yaşanan tüm bulantılar salgıladıkları hormonlar sayesin de asitlik oranını artırarak ağız da bir deformasyona sebep olur. Hamilelik kalktıktan sonra bu tip durumlar tekrar yaşanmayacağı ve kişinin sağlığı , hormon düzeyleri normale döneceği için kendi kendini onarır. Aslın da eskilerden bilinen bir yöntem olan ağız da karbonatlı suyu çalkanabilir. Böylelikle ağız da ki asidik ortamın karbonun getirdiği ph ile normal düzeye inebilir. Eğer bunu yapmak mümkün değilse o zaman sadece su ile dahi sık sık tekrarlanırsa bu durumdan bir nebze olsun uzaklaşılmış olur.  Menopoz sırasın da kadınlar da diş sağlığın da bozucu bir çok faktör bulunmaktadır. Bir çok farklı enzim bu sıra da salgılandığı için beraberin de bir çok sorunu da getirir. Genel olarak tedavi de ise bir değişiklik bulunmamaktadır. Sadece implant uygulamaların da kemiğe temas edecek kısım da birkaç problem baş göstermektedir. Tüm bu dönemler dahilin de kadın da diş sağlığı önemine bir kez daha dikkat edersek , kişinen kendi bakımı ve bu enzimlerden dolayı tedavi sürecin de kendi isteği ve dikkati önemlidir. Sağlıklı bir diş sağlığı için bunları göz önüne alalım.

İrem Komitoğlu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir