Makyaj Yaparken Doğal Güzelliğinizden Olmayın

Her kadının mutlaka en azından birkaç defa da olsa makyaj yaptığı bir zamanda yaşıyoruz. Bu çağ öyle bir çağ ki henüz çocukluk döneminde makyaja heves eden birçok kişi bulunuyor. Bu da elbette yüzün daha kısa sürede doğallığını kaybetmesine neden oluyor. Yüz doğal güzelliğini makyaj yüzünden kaybedince bu kez de kaybolan güzelliği maskelemek için makyaj yapılmaktadır. Aslında en güzel kadınların doğal halleridir, ancak modanın ve bir takım akımların etkisi ile ne yazık ki makyaj önem kazanmıştır. Bu kadar önemli bir hale geldiği için makyaj yapmayan kadın görmek ne yazık ki pek mümkün değil.

Makyaj yaparken doğal güzelliğinizden olmak istemiyorsanız kimyasal bazlı makyaj malzemelerinden kaçınmanızda fayda var. Kimyasallar cildin çok daha çabuk yıpranmasına, elastik yapısını kaybetmesine ve doğal halinin bozulmasına neden olmaktadır. Bu sebeple kimyasal ürünler yerine alternatif olarak piyasaya sürülen doğal ürünlere yönelmeniz daha iyi olacaktır. Sentetik katkılar içermeyen ürünler ile yüzünüze makyaj uygularsanız, diğer ürünler ile yapacağınız makyaja göre daha az zararlı bir şekilde makyaj uygulamış olursunuz.makyaj yapmak, makyaj yaptıktan sonra, aşırı makyaj yapmakGüzelleşeyim derken güzelliğinizden olmak istemiyorsanız aşırı makyaj yapmaktan kaçının. Bir kat fondöten yüzünüzü güzel hale getiriyorsa ikinci katını sürmenize gerek yok. Rujunuz dudağınızı pürüzsüz bir şekilde gösterecek şekilde işlevini yerine getiriyorsa kalın bir tabaka halinde ruj sürmenize gerek yok. Aşırılık her zaman için kötü bir şeydir. Diğer tüm her şey de olduğu gibi makyajda da aşırıya kaçarsanız bir süre sonra göreceksiniz ki yüzünüz yıpranmaya, buruşmaya ve kurup çatlamaya başlayacaktır. Böyle kötü durumlar ile yüz yüze kalmamak için mutlaka doğal makyaj ürünlerini tercih edin ve abartmadan makyaj yapın.

Makyaj yaptıktan sonra mutlaka gecenin sonunda makyajınızı temizleyin. Temizlemeyi yaparken de yine doğal temizleyicilerden faydalanın ki yüzünüzü temizlerken zarar vermeyin. En güzel makyaj temizleme yöntemi ılık su ile yüzü güzelce yıkamaktır. Eğer sadece su ile yüzünüzden çıkmayan malzemeler kullandıysanız yüz için özel üretilmiş doğal yüz yıkama sabunlarından yardım alabilirsiniz. Yüzünüzü temizledikten sonra doğal yollardan elde edilmiş nemlendiriciler ile nemlendirin.

gunay

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir