Lavanta Sabunu ve Faydaları

Lavanta Sabunu ve Yağı

lavanta sabunu

lavanta sabunu

Lavanta bildiğimiz gibi güzel bir kokudur. Lavanta kokusu lavantalı olan bir sabun ise hem kokusu güzel olup hemde cildiniz için önemli peeling yapmaktadır.Sivilceli ve akne tarzında cildinde sürekli yağlanma olanlar için lavanta sabunu birebir ve çok etkilidir.Lavanta sabunu aynı zamanda saçlarınızdada faydalı olabilir özellikle kepekli saçlar ve saç derisi yağlı olanlar kullanabilir.
Lavanta yağının sinirleri yatıştırıcı doğal bir terapi etkisi ve lavanta ferahlı hissettirecek bir etkisi vardır.

Serinletici etkisi olan Lavanta yağı ve lavanta sabunu uzun süreli kullanıldığı takdirde sinirliliğin, uykusuzluğun ve depresyonun azalmasına yardımcı olmaktadır.Bedeni rahatlatir. Zona hastaligi tedavisinde merhem gibi kullanilabilir.

Yaniklara ve sivilcelere, doku çürümelerinde ve saçlara canlilik kazandırır. Lavanta sabunu İltihaplanmayı önleyici, yatıştırıcı ve hücre yenileyici özellikleride mevcuttur. Bileşimindeki lavanta yağı ve lavanta çiçeği ile cildi tahriş etmeden temizlerken antiseptik etkisi sayesinde doğal bir koruma sağlayarak güzelliğine önem verir.

Lavantanın rahatlatıcı ,ferahlatıcı,uyarıcı etkisi ve hoş kokusu cilde tazelik,canlılık ve parlaklık verir.Vücut kokularının giderilmesinede yardımcı olur. Cildi uyararak kan dolaşımını hızlandırır, cilde tazelik,canlılık ve hoş koku verir. İçeriğindeki saf zeytinyağı cildi besler, kurumasını önler, kalıcı nemlilik ve yumuşaklık sağlar. Bu yüzden lavanta yı doğal bakım kürlerinde saçlarınıza ve cildinize kullanmanızda sakınca olmayarak etkili bir güzellik verebilir.

admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir