Eldeki Lekelere Bitkisel Çözüm

Eldeki Lekelere Bitkisel Çözüm

Vücudumuzun en fazla dış etkenlere maruz kalan organı ellerdir. Sürekli kullanımda olan ellerin çabuk yıpranması ve üzerinde bir takım lekelerin çıkması da elbette ki kaçınılmaz sonuç olur. Peki, elleri dış etkenlerden korumanın ve el üzerinde zamanla oluşan lekelerden kurtulmanın yolu var mıdır? Çok kolay yöntemler ve pratik maskeler ile bu sorunların üstesinden gelinebileceğini sizlere söyleyebiliriz. Elleri dış etkenlerden korumak için çok kolay yollardan bir tanesi elleri sürekli nemli tutmaktır ve çok fazla kimyasala maruz bırakmamaktır. El üzerinde oluşan kâbus lekelerden kurtulmak için ise bitkilerden faydalanılabilir. Lekeler için bitkisel maske tarifine geçmeden önce şunu da hatırlatmakta fayda vardır. El üzerinde ortaya çıkan her leke masum olmaya bilir, işte bu yüzden önce bir cildiye doktoruna görünmekte fayda vardır.

Aşağıdaki videomuzdan cildimizdeki lekeler için nasıl bir günlük bakım yapılmalı izleyerek öğrenebilirsiniz. Videoyu ve yazımızı beğenirseniz, yorum olarak yazarak fikirlerinizi belirtebilirsiniz. Lekeleri yok etmek için bitkisel yöntem hakkında yazımızı videomuzdan sonra okuyabilirsiniz.

Cildimizdeki Lekeler İçin Nasıl Bir Günlük Bakım Yapılmalı?

Ellerde Oluşan Lekeler İçin Bitkisel Maske Tarifi

El üzerinde oluşan lekeler için maske malzemeleri:

  • Bir adet kırmızı soğan
  • Üç tatlı kaşığı elma sirkesi

Hazırlanışı:

Kırmızı soğanı soyalım ve bir rende yardımı ile rendeleyip suyunu çıkartalım. Posadan ayrılmış olan kırmızı soğanın suyuna elma sirkesini de ilave edelim ve karışımı bir pamuk yardımı ile elde oluşan lekelerin üzerine dikkatli bir şekilde sürelim. El üzerinde kuruyan maskeyi bebek yıkama ayarında su ile nazikçe durulayalım.

Bu verecek olduğumuz maske ise el üzerinde sıkça görülen kahverengi lekeler içindir.

El üzerinde oluşan kahverengi lekeler için maske malzemeleri:

  • Bir adet limon
  • Bir adet yaban turpu

Hazırlanışı:

Derin bir kâsenin içerisine ilk olarak turpu rendeleyelim ve üzerine limonun tamamını sıkalım. Kâsede bulunan malzemeyi bir çatal yardımı ile karıştıralım. Karışımı bir pamuk yardımı ile el üzerinde meydana gelen kahverengi lekelerin üzerine sürelim. Yaklaşık 10 dakika beklettikten sonra ılık su ile elleri iyice yıkayalım.

Bakımlı ve pürüzsüz eller için maske tarifi:

  • 5 tatlı kaşığı badem yağı
  • 5 tatlı kaşığı saf gül suyu
  • 5 tatlı kaşığı gliserin yağı
  • 2 adet limonun suyu
  • 1 tatlı kaşığı elma sirkesi

Hazırlanışı:

Malzemelerin tamamını derin bir kâse içerisinde karıştıralım ve krem halini alan karışımı ellere sürelim. Karışımın ele iyice nüfus etmesi için ellere dolap poşeti geçirip, 15 dakika beklettikten sonra elleri durulayalım.

Aşağıdaki videomuzdan yaşlılık lekeleri nasıl silinir, yalılık lekelerinin kansere dönüşme riski varmı gibi soruların cevaplarını izleyerek öğrenebilirsiniz. Videoyu ve yazımızı beğenirseniz, yorum olarak yazarak fikirlerinizi belirtebilirsiniz.

Ellerde Oluşan Yaşlılık Lekeleri Nasıl Silinir?

İrem Komitoğlu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir