Ciltte Sarkmayı Önlemenin Yolları

Ciltte Sarkmayı Önlemenin Yolları

Bu yazımızda siz değerli okurlara cilt sarkmasının nedenlerini ve sarkmayı önlemenin yollarını anlatacağız. Birtakım deri hastalıkları haricinde cilt sarkmasının iki başlıca sebebi vardır. Bu sebeplerden bir tanesi orta yaş üzerinde  kişilerde görülür ki sebebi sadece yaşlanmaya bağlıdır. İkinci bir sebep ise kilo alımından sonra ki kilo kaybıdır. Orta yaş üzeri kişilerde görülen cilt sarması bir nebze geciktirilebilir. Yardımcı birtakım maskeler ve doğru masaj teknikleri ile bir ölçü toparlanan cilt gerekli özen gösterilmesi halinde uzun süre genç bir görünümde kalabilir. Kilo alımı ve sonrasında verilmesi halinde sarkan ciltte ise durum biraz zor toparlansa da yine özenli bir çalışmanın ardından cilt toparlanabilir.

Aşağıdaki videomuzu izleyerek cilt sarkması için ne gibi önlemler alabilirsiniz. Videoyu ve yazımızı beğenirseniz, yorum olarak yazarak fikirlerinizi belirtebilirsiniz.  Cildi sıkılaştırma yöntemlerinden, yüz  yogası  ve bitkisel çözümler için videoyu izledikten sonra yazımızın devamını okumayı unutmayın.

Cilt Sarkmaları Nasıl Düzeltilir?

Cilt sarkmasını önlemek için maske tarifine geçmeden önce bu maske ile beraber cilt hücrelerini canlandırmak için masaj önerisinde de bulunmamız gerekiyor. Yer çekimi etkisinin de sarkma üzerinde ki rolü büyük olduğundan dolayı, masaj yapılırken cildin alt kısmından üst kısmına doğru nazik hareketler ile sıvazlama şeklinde masaj yapılmalıdır. Cilt sarkmasını önleyecek olan maskenin malzemeleri.

  • 5 adet limon
  • 1 şişe gliserin
  • 1 şişe biberiye yağı
  • 500kg kırmızı acı biber

 

Maskenin hazırlanışı:

Yukarıda verilen kırmızıbiberleri bir tencerede içerisine su doldurup kaynatalım. İyice kaynamış olan biberlerin üzerine 5 adet limonu sıkalım ve karışımın içerisine son olarak gliserin ve biberiye yağını da ilave edelim. Elde edilen karışımı mutfak robotu yardımı ile iyice doğrayıp, pelte haline getirelim. Sonrasında işlemini tamamlamış olduğumuz karışımı cam bir kavanoz içerisinde karanlık ortamda üç gün boyunca dinlendirelim. İyice dinlenmiş olan karışımı 7 günde bir olmak şartı ile cilde maske yapalım. 20 dakika beklettikten sonra cildi maskeden arındıralım.

Cilt sıkılaştırıcı maske ile yüzdeki sarkmaları engelleyici egzersizler için aşağıdaki videomuzu izleyebilirsiniz. Videoyu ve yazımızı beğenirseniz, yorum olarak yazarak fikirlerinizi belirtebilirsiniz.

Yüzdeki Sarkmaları Engellemek İçin Neler Yapabiliriz?

Cilt sıkılaştırıcı maske tarifi için malzemeler ise şu şekilde.

  • 2 yemek kaşığı beyaz buğday unu
  • 2 yemek kaşığı yoğurt
  • 3 yemek kaşığı saf gül suyu

 

Hazırlanışı:

Derin bir kâse içerisine ilk olarak unu, yoğurdu ve gül suyunu koyalım. Bu malzemeleri bir çatal yardımı ile boza kıvamına getirelim ve cilde uygulayalım. 15 dakika ciltte beklemiş olan maskeyi ılık su ile temizleyelim. Bu maske hafta içerisinde iki defa uygulanabilir.

Yanakların ve Gıdının Sarkmasını Yüz Yogası İle Nasıl Engelleriz?

İrem Komitoğlu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir