Cilt Bakımın Yapılırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Cilt Bakımın Yapılırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Vücudun en hassas noktası olan cilt dış etkenlerden de en fazla etkilenen bölgesi olarak ta bilinir. Yazın güneşten etkilenen kışın ise soğuktan etkilenen cilde eğer gerekli bakım uygulanmazsa cilt günden güne pes eder ve solgun, yıpranmış bir görünüme bürünür. Cilt bakımı işte tamda bu sebepten dolayı ısrarla önerilir, elbette ki cilt bakımı için servet değerinde bakım kremleri kullanmaya gerek yoktur. Bunun yerine bitkilerden ve bitki yağlarından destek alınabilir. Özellikle makyaj yapan hanımlara cildiyecilerinde tavsiyesi şu yöndedir. Gece yatmadan önce makyaj temizlenmeli ve cilt dinlendirilmelidir. Makyaj ürünlerinin tamamında kullanılmakta olan kimyasallar ciltte bulunan gözenekleri tıkar ve bu gözenekler temizlenmek suretiyle açılmazsa cilt hava alamaz. Bu durumda ise çabuk gelen deformasyonlar meydana gelir, bunu takip eden siyah noktalar.

Ayrıca aşağıda sorunlu cildi olanlar makyaj yaparken nelere dikkat edilmedir videosunu izleyebilirsiniz.Videoyu ve yazımızı beğenirseniz, yorum olarak yazarak fikirlerinizi belirtebilirsiniz.

Cilt Bakımı Yapılırken Gerekli İşlemler Nelerdir

Cilt bakımı için gerekli işlemler ise sırası ile şöyledir. Cilt temizliğinde dikkat edilmesi gereken hususlar, temizleme esnasında kullanılan temizleme losyonlarının kalitesi ve içeriğidir. Her temizleme suyu sanılan kadar güvenilir olmadığından dolayı yine en bilinen yöntem olan gül suyu önerilir. Saf gül suyunun içerisinde hiçbir yabancı ya da zararlı madde olmadığı için cilt gül suyu ile temizlenebilir. Yine pratik bir o kadarda etkili yöntem olan buharda temizleme yöntemi hem cildi dinlendirir hem de gözeneklerin tamamını açar. Bu işlem için güzellik merkezlerine gitmeye de gerek yoktur. Banyo esnasında cilde işleyen buhar bile cildi temizlemeye yeter.

Cilt Canlandırmanın Yolları Nelerdir?

Cildi canlandırmanın yolları ise kısaca şunlardır. Banyo sonrasında yüz havlu yardımı ile nazik bir biçimde kurulanır ve 5 dakika sonra hem temizleyici hem de sıkılaştırıcı görevi görecek olan gülsuyu ile aşağıdan yukarıya masaj yapılarak silinir. Silinen cilt eğer kuru bir cilt ise güvenilir bir markanın nemlendirici kremi kullanılabilir. Veya saf hakiki zeytin yağıda aynı işlemi görecektir. Hanımlara yine ufacık bir öneri, cildinizi belli aralıklarla şımartın. Eskilerden kalma diye tabir edilen salatalık maskesini yapabilirsiniz. Ya da gerçekten cildi hem besleyip hem de nemlendirecek olan süt kaymağı maskesini uygulayın. Vücudun olduğu gibi cildinde vitamine ihtiyaç duyabileceğini unutmayın ve bazı zamanlarda elma kabukları ile cildinizi destekleyin.

Ayrıca aşağıda genel cilt bakımı nasıl yapılır videosunu izleyebilirsiniz.Videoyu ve yazımızı beğenirseniz, yorum olarak yazarak fikirlerinizi belirtebilirsiniz.

admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir