Cilt Bakımı İçin Pratik Maske Tarifleri

 

Cilt Bakımı İçin Maske

Hanımlar için cilt bakımında kullandıkları ürünler çok önemlidir, fakat cilt bakım ürünlerinin çok pahalı olmalarından dolayı hanımlar cilt bakımlarını erteler dururlar. Ertelenmiş bir cilt bakımı ise yorgun, soluk, kırışık, siyah noktalar, sivilceler, sarkmalar ve lekeler olarak geri döner. İşte hanımları pahalı kremlerden kurtaracak ve ciltlerini bu sorunların tamamından kurtaracak maske tarifleri.

Sivilceler için pratik maske:

Malzemeler

  • 1 çorba kaşığı katkısız süzme bal

  • 1 çorba kaşığı toz tarçın

Hazırlanışı ve kullanımı:

Tahta bir kaşık yardımı ile balı derin bir kâseye alalım ve üzerine toz tarçını ilave edelim. Malzemeyi yine tahta kaşıkla iyice karıştıralım. Krem kıvamını alan karışımı temiz cilde uygulayıp, 25 dakika cilt üzerinde kalmasını sağlayalım. 25 dakikanın ardından maskeyi ılık su ile temizleyelim. Bu maske sayesinde hem cilt sivilcelerden arınacaktır hem de sıkı bir görünüm kazanacaktır. Bu maske aynı zamanda çok başarılı bir siyah nokta temizleyicisidir.

 

Solgun ciltler için pratik maske:

Malzemeler:

  • 1 adet muz

  • 1 adet limon

  • 1 çorba kaşığı bal

Hazırlanışı ve kullanımı:

Derin bir cam kâsenin içerisine önce muzu soyup dilimleyip koyalım. Muzu bir çatal yardımı ile ezdikten sonra üzerine bir limonun suyunu sıkalım ve son olarak malzemenin içerisine tahta bir kaşık yardımı ile balı ilave edelim. Bütün bu malzemeyi krem kıvamı alana kadar iyice ezelim. Krem halini alan karışımı cilde uygulayalım ve yaklaşık 10 dakika ekletelim. Verilen sürenin sonunda cildi ılık su ile yıkayalım. Bu maske haftada bir defa yapılırsa cilt daha canlı ve maskede bal kullanıldığı için daha sıkı olacaktır.

 

Nemlendirici pratik maske:

Malzemeler:

  • 1 yemek kaşığı bal

  • 1 yemek kaşığı süt

  • 1 adet muz

Hazırlanışı ve Kullanımı:

Cam bir kâseyi alalım ve içerisine önce muzu ezip koyalım. Kâsenin içerisine sütü ve balı da koyduktan sonra tahta bir kaşık ile malzemeyi iyice karıştıralım. Kıvam alan karışımı temiz cilde uygulayalım ve 20 dakika kadar bekleyelim. 20 dakikanın sonunda su ile yıkayalım ve cildin kendi halinde kurumasını bekleyelim. Bu maske sayesinde nemli ve parlak bir cilde sahip olabilirsiniz.

Ayrıca Aşağıdaki Videoyu da İzleyebilirsiniz.

Sizin de kendinize ait pratik maske tarifleriniz varsa, bizimle paylaşın ve bunları yayınlayalım. Maskeleri deneyip beğendiyseniz lütfen aşağıda yorum yapın.

admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir