Bakımlı Tırnaklar İçin Maske

Ellerden fazla tırnakların kullanıldığı ve en fazla mikroba, tahrişe ve yıpranmaya maruz kalan tırnaklar olduğu bilinmektedir. İşte bu sebepten dolayı tırnakların bakımları hem sağlık açısından hem de görsel açıdan önemlidir. Görsellik sağlığın yanında tabi ki ikinci planda kalmalıdır. Tırnakların iç kısımlarına terleşen bakterilerin gün boyunca sizler ile yaşamasını istemezseniz doğru temizleyiciler ile doğru yıkama metotlarını öğrenmelisiniz. Yine tırnak içlerinde yuvalanma ihtimali olan mikroplara davetiye vermek istemiyorsanız tırnaklarınızın günlük genel bakımını mutlaka yapmalısınız. Siz tırnaklarına önem veren beyler ve bayanlar için bitkisel tırnak ve el maskelerini öneririz.

 

Tırnakları temizleyici maske hazırlanması:

Malzemeler:

  • 1 adet limon

  • 1 adet portakal

Uygulanışı:

Öncelikle limonu ortadan ikiye bölüp, iç kısmını tırnaklar ile oyar şekilde çıkarıyoruz. Bu işlem esnasında tırnak diplerine limon suyu ve limon posası gireceği için tırnak diplerinde meydana gelen mikrop yuvaları dağılacaktır. Bu işlemle tırnak diplerine peeling uygulaması yapar. Yine aynı şekilde portakalı da yaptıktan sonra elleri ılık su ile durulayalım.

 

Tırnak güçlendirici maske hazırlanması:

Malzemeler:

  • 1 çorba kaşığı saf zeytinyağı

  • 2 damla limon yağı

  • 2 çay kaşığı jojoba yağı

Hazırlanışı:

Cam bir kâsenin içerisine ilk olarak zeytinyağını koyalım ve üzerine iki damla limon yağını,2 çay kaşığı jojoba yağını ilave edip, iyice karıştıralım. Elde ettiğimiz bu malzemeyi tırnak dipleri de olmaz üzere ellerin tamamına uygulayalım. Bu işlemi tamamladıktan sonra 10 dakika ellerde bu karışımın kalmasını sağlayalım ve sonrasında elleri ılık su yardımı ile iyice maskeden arındıralım. Bu maske haftada bir defa uygulanırsa daha temiz ve daha güçlü tırnaklara merhaba denilecektir. Aynı zamanda güçlü tırnaklar için özellikle oje kullanan hanımlara önemli bir uyarıda bizde olsun diyoruz. Haftanın 7 günü oje kullanan hanımlar tırnaklarınızın hava alması ve toparlana bilmesi için haftanın bir günü oje sürmeyiniz ve tırnaklarınıza nefes almaları için süre tanıyınız. Yine elleri ve tırnakları güçlendirici saf zeytinyağını diğer ürünler olmasa bile tek başına uygulayın ve ellerinizi hem temizleyin hem de tırnaklarınızı güçlendirin.

Tırnak bakımı yazımızı beğendiyseniz, el bakımı yazımız da ilginizi çekebilir. El bakımı yazımıza gitmek için, aşağıdaki fotoğrafa tıklayabilirsiniz.Lütfen yazımıza yorum yapın. Yorumlarınız bizim için çok değerli..

bakimli ellere sahip olmanin yollari

bakimli ellere sahip olmanin yollari

admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir