BAKIMLI ELLERE SAHİP OLMANIN YOLLARI

BAKIMLI ELLERE SAHİP OLMANIN YOLLARI
Her bayan bakımlı ve yumuşacık ellere sahip olmak ister. Nasıl ki yüzümüzün bakımı ve pürüzsüzlüğü için maskeler bulunmaktaysa ellerimizin için de harika el maskeleri bulunmaktadır. Ellerimizin günlük el bakımını yapıp ayda 1 ya da 2 defa uygulayacağımız maskelerle imrenilecek harika ellere kavuşmamız mümkün.

El maskesinden önce yapmamız gerekenlerden kısaca söz edecek olursak öncelikle ellerimizin hijyenine dikkat etmeliyiz. Özellikle ph dengesini sağlamak açısından kimyasal içermeyen sabunlar kullanmaya dikkat etmeliyiz. Yine en önemli noktalardan biri ise ellerimizde oluşan kirler ve ölü deriden kurtulmamız için hafta bir kere peeling yapmalıyız. Ellerimizi yıkadıktan sonra nemini mutlaka almalıyız ve el kremini masaj yaparak uygulamalıyız.
Bunlara ek olarak ayda 2 defa uygulayacağımız el maskesi sayesinde bakımlı ve yumuşacık ellere sahip olmamız kaçınılmaz bir sonuç. İşte bizi muhteşem ellere kavuşturacak el maskesinin tarifi:

El Bakım Maskesi
Malzemelerimiz: 1 tatlı kaşığı badem yağı / 2 adet yumurtanın sarısı / 1 tatlı kaşığı kil.
Bütün malzemeleri cam bir kâsede macun kıvamına gelen kadar karıştırıyoruz. Macun kıvamını elde ettikten sonra cam kâsemizi buzdolabına koyarak 10 dakika kadar bekletiyoruz. Buzdolabından çıkardıktan sonra karışımı masaj yaparak ellerimize güzelce yediriyoruz ve daha sonra ılık su ile ellerimizi duruluyoruz. Bu el maskesi hem yıpranan ellerimize bakım yapmış olacağız hem de dilediğimiz o muhteşem bakımlı ellere sahip olmuş olacağız.
Üstelik ellerimize bakım yapmamız için ellerimizin yıpranmış olmasını beklememeliyiz. Güneşten korunmak için, soğuktan korunmak için de ellerimizin de özel bakıma ihtiyacı vardır. Güneşten ve soğuktan korunmak için koruyucu sürmeliyiz ellerimize ve yukarıda sözünü ettiğimiz ek bakımların yanı sıra el maskesini uygulayarak sağlıklı ve son derece bakımlı ellere sahip olmak son derece kolay.

admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir