Bacak İnceltme Hareketleri

Bacak İnceltme Hareketleri

Bölgesel incelmek isteyen herkesin takıldığı noktadır: Bacak İnceltmek. Göbek, kalça, basen bir şekilde inceliyor da, bacakların incelmesi çok zaman alıyor. Neden daha zor olduğu sorusuna ise cevap yine kendilerinden geliyor aslında: Hareketsizlik..! Sürekli hareketsiz kalan üst bacaklar artık yağ yakamıyor ve maalesef vücuda giren gıdalar da oraya yerleşmeyi uygun görüyor. Bacak inceltmek için bir çok hareketler mevcut. Bölgesel incelmenin temel taşları olan bacaklar, bu hareketler sayesinde daha kolay ve daha hızlı bir şekilde incelmeye başlayacaktır.

Bacak İnceltme Hareketleri

Bacak inceltme ile ilgili, tabi ki çok çeşitli yöntemler var. Aynı zamanda bir çok tüyo da kurtarıcı nitelikte. Fakat, ortada bir gerçek var. Hareket olmadan bacaklar incelmez. İmkansız demiyoruz ama imkansıza yakın diyebiliriz. Bu yazımızda, bacak inceltme hareketlerinden en etkili olanları konu alacağız.

Squat Hareketi

Çömelme hareketi olarak da bilinen squat hareketi, bacakları inceltmenin yanı sıra, mükemmel sıkı kalçalara kavuşmanız için de en ideal hareketlerden biri. Çömelerek yapılan squat, eğilip kalkma sırasında kalçanın ve bacakların gerilip, sıkışması ile direk yağları hedef alır. Hafif ayaklarınız açık olacak şekilde ayakta duruyorsunuz, sadece dizlerinizi kırarak eğilip kalkıyorsunuz. Fakat bir sandalyeye oturur gibi yapılacak bu hareket. Squat yaparken, elinizde çok ağır olmayan kiloluk dumbeller olması daha da etkili olacaktır. Aşağıdaki resim size hareket hakkında fikir verecektir. Bu hareketi, günde 15 kez yapmanız, kısa sürede bacaklarınızı inceltmeniz için yeterli olacaktır.
Bacak İncelten Squat Hareketi

Lunge Hareketi

Lunge hareketi de bacakları inceltmek için 10 numara hareketlerden biri. Ayakta durup ellerinize hafif ağırlıklar alıyorsunuz, tıpkı squatta olduğu gibi. Sağ ayağınızla geniş bir adım atıyorsunuz, bu aşamada sol ayağınız yerinde kalacak. Sağ dizinizi kırıp yere çömeliyorsunuz. Dizleriniz yere yakın çok yakın mesafede olacak. Daha sonra kalkıp aynı işlemi, sol bacağınız için yapıyorsunuz. Biraz zorlu bir hareket olduğu doğru, fakat en etkili bacak inceltme hareketlerinden biri olduğu da aşikar. Düzenli yapıldığında mükemmel sonuçlar aldığınızı göreceksiniz.
Bacak İncelten Lunge Hareketi

Ters Lunge

Lunge hareketinin, ters olarak yapılan versiyonu. Geri geri yürümek gibi bir şey. Tabi geri yürürken bacakların incelmesi de ayrı bir tat. Ayakta durun ve bir ayağınızı geriye atın, bir adım boyutunda. Geriye attığınız bacağınızı dizden kırın. Aynı hareketi, diğer bacağınız için de yapın. Fakat bu hareketleri yaparken, çok dikkatli olun. Dizlerinizde normalden fazla bir ağrı hissederseniz hemen bırakın.
Bacak İncelten Ters Lunge Hareketi

Köprü Hareketi

İşte hem bacak incelten, hem de kalça eriten bir hareket daha. Sırt üstü yere uzanın. Ayaklarınız yere bassın, dizlerinizi hafifçe karnınıza çekip dizlerinizi kırın. Ayaklarınızdan güç alarak kalçanızı yukarı kaldırın. Daha da yukarı..! Kalçanızı ve baldırlarınızı sıkın ve bekleyin. 15 saniye kadar bu pozisyonu koruyun. Sonra yavaşça kalçanızı yere indirin. Kalça ve bacak incelten bu hareketi, sabah uyanır uyanmaz da yapabilirsiniz. Hatta bu şekilde alışkanlıklarınızın arasına girmesi daha kolay olur. Yataktan kalkmadan, en az 3 kez yapın ve gün sizin için fit başlasın.

editor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir