ALTERNATİF TIBBIN KADIN SAĞLIĞINA ETKİSİ NASILDIR?

ALTERNATİF TIBBIN KADIN SAĞLIĞINA ETKİSİ NASILDIR?

Tarihin en eski yıllarından beri adını duyduğumuz ve çoğu zaman başvurduğumuz tedavi ettiği ileri sürülen fakat bilimsel olarak ispatlanamayan tedavinin adı alternatif tıptır. Birçok hastalık bitkisel yöntem ve ilaçlarla tedavi edilmiştir bunların başında da kadın hastalıkları gelmektedir. Kadın sağlığı, kadın bakımı ve kadın hastalıklarına şifa dağıtan alternatif tıp çoğu zaman modern tıbbın gerçekleştiremediği başarılara imza atmıştır.

Çağımızda kadınların kabuslu rüyası haline gelmiş meme kanseri alternatif tıp sayesinde çoğu hastaya umut olmuştur TAT yani (tamamlayıcı ve alternatif tedavi)yöntemini %80 meme kanseri tedavisi gören hastalar kullanmıştır araştırmalara göre de kullananların büyük bir kısmı ısırgan otu sayesinde tedaviye yanıt verdikleri saptanmıştır. Bir diğer kadın sağlığını etkileyen dönem ise menopoz dönemidir bu dönemde kadın sağlığı ve yaşam kalitesi ciddi anlamda düşmektedir modern tıp bu konuda hormon takviyesi yaparken alternatif tıp hastalara çeşitli seçenekler sunmaktadır.

Aşağıdaki videomuzda yeşilçay kanser riskini azaltır mı izleyerek öğrenebilirsiniz. Videomuzu beğenirseniz yorum olarak  fikirlerinizi belirtebilirsiniz. Videomuzdan sonra yazımızın devamını okuyabilirsiniz.

Yeşil Çay Kanser Riskini Azaltır mı?

Menopoz döneminde kadınların büyük şikayetleri arasında ateş basmaları ve terleme gelmektedir. Alternatif tıp bu konuda kadınlara soya izoflavonları ve çuha çiçeği yağı önermektedir menopozal şikayetleri en aza indirmek için bitkilerle sağlanan östrojen hormunu salgılanması hedeflenmektedir. Kadınların diğer bir sıkıntısı ise regl yani adet dönemleridir çoğu kadın bu dönemi çok sıkıntılı ve sancılı geçirmektedir. Bu duruma fayda sağlayacak bitkisel tedavi ise 2 bardak kaynatılmış suya bir tatlı kaşığı tepeleme kantaron ekleyerek kısık ateşte kaynatmak ve ılıdıktan sonra adetten bir hafta önce günde bir bardak içmek içildiği günlerde oluşan sakinlik ve huzur kantaronun etkisi ve şifasından gelmektedir. Kantaron bitkisi ülkemizde de yetişmekte olup altın renkli bir bitkidir. Son yıllarda yapılan araştırmalarda kanserle savaş ve tedavide kantaron çiçeğinin etkisi bilimsel olarak da ispatlanmıştır. Yine adet sancıları için civanperçemi çayı adetten bir hafta önce içilmeye başlandığında şikayetleri hafifletmektedir. Kadın hastalıkları ve idrar yolu enfeksiyonlarında başvurulan yine alternatif tıp olmuştur. Altınotu adıyla bilinen bitki idrar söktürücü ve rahimde oluşan iltihapları tedavi etmekle bilinmektedir, böğürtlen yaprağı rahim rahatsızlığına iyi gelir, avakado yaprağı rahim ve iltihaplara iyi gelirken mısır püskülünün idrar söktürücü özelliği vardır. Bir diğer bitki ise yukarda da bahsettiğimiz üzere kadın hastalıkları üzerinde mucizevi etkisi olan civanperçemidir bu bitkinin birden çok şifası vardır iltihap gidericidir, bel ve kasık ağrılarına iyi gelir, kan dolaşımını artırır ve vücuda zindelik kazandırır. Isırgan otu kanı temizler ve romatizmal ağrılara iyi gelir ayrıca cinsel gücü artırmakta da kullanılmaktadır. Kırık kilit otu ise vücuda dinçlik verir metabolizmayı ve bağ dokusu direncini artırırken rahim iltihabında da etkilidir. Kadınların sağlığını olumsuz etkileyen bir diğer sorun ise vajina akıntısıdır Prof.Dr İbrahim SARAÇOĞLU bu durumdaki hastalara soğan kürü önermektedir yapılacak işlem ise oldukça basittir önceden kaynatılmış suya soğanı 4 e bölerek atmak ve 5 dakika boyunca kaynatarak günde bir bardak içmek

İşte böyle alternatif tıp çoğu zaman modern tıbbın çaresiz kaldığı konulara yardımcı olmakta dert varsa şifası da vardır diyerek hastalara umut ışığı aramaktadır.

Aşağıdaki videomuzda ileri yaştakiler cinsel güçlerini hangi bitki formülleriyle arttırabilirler izleyerek öğrenebilirsiniz. Videomuzu beğenirseniz yorum olarak  fikirlerinizi belirtebilirsiniz. 

İleri Yaştakiler Cinsel Güçlerini Hangi Bitki Formülleriyle Arttırabilirler?

Menopoz Döneminde Sağlığımızı Hangi Bitkilerle Koruyabiliriz?

 

İrem Komitoğlu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir